©2019 by Beyza Alımcı.

Hakkında

Beyza Alımcı Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek şeref derecesi ile mezun olduktan sonra Hollanda Utrecht Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak Klinik Psikolog unvanını aldı. 

Lisans eğitimi sırasında bilişsel psikoloji, gelişim psikolojisi, sosyal psikoloji ve klinik psikoloji gibi alanlarda çeşitli dersler aldı.

Lisans eğitimi boyunca  Yrd. Doç.Dr. Hande Ilgaz ve  Yrd. Doç.Dr. Jedediah Allen'ın yürüttüğü Bil-Ge (Bilkent Gelişim Psikolojisi Laboratuarı)'de araştırma asistanlığı yaptı. 

2016 senesinde Tilburg Üniversitesi'nde erasmus programı ile 6 aylık değişim öğrencisi olarak okudu. 

Lisans eğitimi sırasında bir tanesi kreşte bir tanesi de bir hastanenin psikiyatri servisinde olmak üzere iki adet staj tamamladı. 

Lisans tezinde Gelişim Psikolojisi alanında çalıştı. Annelerin hikaye anlatırken kullandıkları dil özelliklerinin 3-5 yaş arası çocuklardaki alıcı ve ifade edici dil gelişimini inceledi. 

Yüksek Lisans öğrenimi boyunca  Bilişsel ve Davranışçı Terapi eğitimi alarak travma, yas, anksiyete bozuklukları ve depresyon alanlarında uzmanlaşmıştır. Yüksek Lisans tezini Pozitif Klinik Psikoloji alanında yapmış; bireylerin hayatlarındaki anlamın hayat doyumları ve bireysel iyi oluşları üzerindeki etkisini inceledi.

Yüksek Lisans sırasında araştırmaya duyduğu ilgiden dolayı stajını araştırma alanında yapmış, Amsterdam Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümünde gerçekleştirdi. Prof.Dr. Arnoud Arntz'ın süpervize ettiği, Doç. Dr. Duygu Yakın'ın doktora sonrası çalışmasında Şema Terapi, Şema Terapi'de modlar ve Sağlıklı Yetişkin modu üzerine çalışmalar yaptı.

2018 Temmuz ayında Hollanda'da Dr. Kristen Neff ve Dr. Christopher Germer eğitmenliğinde Öz-Şefkatli Farkındalık eğitimini aldı.  

Vreeswijk, Broersen ve Schruink tarafından yazılan"Mindfulness and Schema Therapy" adlı kitabın Türkçe'ye çevrilmesinde katkıda bulunmaktadır. 

 Yetişkin bireyler ile özellikle depresyon, kişilik bozuklukları, kaygı bozuklukları, yeme bozuklukları ve duygu durum bozuklukları ile çalışmaktadır.
Görüşmeler onlinedır.